Plášte s klincami sú určené do zimných podmienok. Zimné plášte Mitas ponúka tú najvyššiu kvalitu klincov. Karbidový hrot v hliníkovom tele je zárukou najnižšej možnej váhy a najvyššie odolnosti proti opotrebeniu. Klinec zvládne prejdení niekoľkých tisíc kilometrov. Samozrejme sa hrot mierne obrúsi a klinec sa ľahko zatlačí do dezénu, čo nemá na kvalitu jazdy
a vlastné účinnosť klinca žiadny vplyv.

Pri nových plášťov je žiaduce ich zajatí v rozsahu 40-50 km. Klince sa usadí vo svojom uložení. Počas tohto procesu sa neodporúča výrazné namáhanie klincov, najmä prudké brzdenie.

Účinnosť klincov je závislá na ich počte a rozmiestnení v dezéne. Všeobecne platí, že najlepšie funkčnosti možno dosiahnuť na prejdenej snehu a zmrznutom asfaltu. V hlbokom snehu alebo naopak na tvrdých žulových kockách je efekt menšie až veľmi malý. Výrazný vplyv na správanie plášťa s klincami má hustiaci tlak. Účinnosť klincov sa na podhustené plášti zvyšuje. Vyššia hustenie obmedzuje hluk sprevádzajúcej jazdu na tvrdom povrchu. Limity jazdy na týchto plášťoch je potrebné hľadať opatrne a zodpovedne. Žiadny popis sa nemôže vyrovnať osobné skúsenosti.

Jazda so zimnými plášťami s klincami montovanými na bicykle nie je legislatívne nijako obmedzená.

Ak máte otázku, pýtajte sa, sme tu pre Vás telefonicky: +420 727 893 808 - pondelok až piatok 9:00 - 17:00 emailom: info@mitasbiketyres.cz - kedykoľvek.