Akcia

5-10967326-052

46,77 EUR s DPH

Skladom Tovar expedujeme v pondelok, stredu a piatok o 8:00 hod.

ks
Pozor. Časovo obmedzená jesenná akcia. Zľava 20% pri zadaní kupónu "kevlar-21" v objednávke. Neváhajte. Top plášť 29 x 2,45 v našej ponuke. Novinka pre rok 2019! Skvelý univerzálny MTB plášť vyvinutý v spolupráci so svetovými špičkovými jazdcami Cross Country. viac >>

Pozor. Časovo obmedzená jesenná akcia. Zľava 20% pri zadaní kupónu "kevlar-21" v objednávke. Neváhajte. 

Scylla Top Design je vlajková loď v našej ponuke. Univerzálny plášť na horský bicykel, na ktorý sa spoliehajú naše pretekárske tímy najčastejšie. Cross-Country aj väčšinu etapových pretekov odjazd práve na týchto plášťoch a ich úspechy potvrdzujú výnimočnú kvalitu týchto plášťov. Rovnako skutočnosť, že Scylla Top Design je najčastejšie používaný plášť na najprestížnejšom etapovom závode sveta Cape Epic. Od roku 2019 je mitas generálnym partnerom Svetového pohára UCI.

Pre rok 2019 prinášame novinku do rodiny Scylla. MTB plášť s rozmerom 29 x 2,45 a technológií Textreme.

Plášte Scylla jazdí jeden z favoritov svetového pohára Kross Racing Team

Kross Racing Team 2019 jezdí pláště Scylla Top Design

 • Ondra Cink - reprezentant, olympionik a majster sveta (U23)
 • Maja włoszczowski - poľská reprezentantka, olympionička a mystrině sveta
 • Ariane Luethi - švajčiarska reprezentatka, päťnásobná víťazka Cape Epic
 • Sergio Mantecon - španielsky olympionik

Plášte Mitas Scylla Top Design však nebudú pomáhať len vo svetovom pohári. Tiež česká špička spolieha na českú kvalitu z Náchoda. Hona NZA Škarnitzl, Filip Adel, Pavol Boudný, Ondra Fojtík - to sú absolútne špičky slovenského MTB športu.

Posuňte svoju výkonnosť a zážitky z bikování na novú úroveň. Špičkové plášťa Scylla Top Design budú ozdobou Vášho biku po všetkých stránkach.

Použiť ich môžete trojakým spôsobom

 • ako bezdušové plášte na bezdušových ráfikoch
 • ako bezdušové plášte na klasických ráfikoch za pomocou našej bezdušové sady - kupujte tu
 • ako klasické plášte s dušou

Neváhajte. Ak otřebujete univerzálny plášť, potom nemusíte dlhšie hľadať - Scylla Top Design je to pravé. Univerzálny rýchly plášť vhodný do stredne ťažkého terénu s tvrdším podkladom. Spoľahlivo vás podrží pri jazde v traverzu i agresívnejším náklonu. Optimálne navrhnuté výška a rozostavenie členov plášťa prináša všetko potrebné naraz: nízky valivý odpor, rýchlosť, záber aj brzdenie. Ideálna voľba pre väčšinu tratí v Cross Country. Vyvinuté v spolupráci s elitnými jazdcami svetového pohára a otestované niekoľkých ročníky Cape Epic naprieč africkou divočinou.

Bezdušový plášť, ktorý je možné využiť aj v klasickej kombinácii s dušou. Ale bola by to škoda, pretože s našimi bezdušovými sadami si vytvoríte bezdušový systém z väčšiny ráfikov a ten zážitok naozaj stojí za to. Ponuku príslušenstva pre bezdušové plášte nájdete tu.

Parametre produktu SCYLLA TOP DESIGN 29 x 2,45 Tubeless Supra TSS + Textreme plášť na horský bicykel

Farba bočnice
Black
Konštrukcia
Tubeless Supra
Technológia
TSS + Textreme
Úroveň
elite level
Rozmer v milimetroch - ETRTO
62 - 622
Rozmer
29 x 2,45
Určenie
MTB
TPI
127
Zmes
CRX
Hustenie - kPa
350
Zaťaženie - kg
140
Váha - g
780
typ bicykla
horské
Priemer plášťa
29
Šírka
1,5 a viac

VYBERÁTE SPRÁVNY ROZMER?

Ak si nie ste 100% istí, či kupujete správny rozmer plášťa na bicykel, poradíme Vám. Zamerajte sa najmä na hodnotu parametra "Rozmer v milimetroch - ETRTO" - najmä na druhé číslo v poradí. Určuje vnútorný priemer plášťa, ktorý je kľúčový pre to, či plášť obujete na ráfik.

Ide o priemer plášťa "od pätky k pätke" a mal by zodpovedať vnútornému (pätnému) priemeru Vášho ráfika. Tento rozmer je uvedený tiež na väčšine európskych plášťov.

Prvé číslo v parametri je šírka plášťa a nie je pre otázku "pasuje / nepasuje" toľko zásadné. Veľká väčšina šírok bude do Vášho ráfika pasovať. Ak by ste si chceli byť stopercentne istí aj šírkou, nahliadnite do našej malej nápovedy Ako vybrať šírku ráfika a plášťa

KONŠTRUKCIA:

TUBELESS SUPRA

 • Kostra: 127 TPI; bubnová technológia (OLT)

 • Bočnice: Skinwall (SW)

 • Pätnej výstuha: aramid (A) + tesniace ochrana pätky

 • Vlastnosti: pri použití špeciálnej montážnej sady pre bezdušové plášte je možné použiť aj ako bezdušový plášť. Zvýšený jazdný komfort; znížený valivý odpor plášťa na bicykel; veľký hustiaci rozsah; pre bezdušové prevedenia veľmi nízka hmotnosť kompletu a eliminácia defektu prerazeniu duše o ráfik (Snake Bite).

TECHNOLÓGIE:

Textreme

Veľmi hustá a extrémne pevná pogumovaná tkanina umiestnená na bočnici plášťa na bicykel a okolo celej pätky. Jej výborná elasticita a takmer zanedbateľná hmotnosť zachovávajú skvelé jazdné vlastnosti plášťa typu Tubeless Supra. Zároveň Textreme niekoľkonásobne zvyšuje odolnosť plášťa proti bočnému prerazeniu pri minimálnom vplyve na jeho hmotnosť.

Plášte s touto ochranou sú určené pre veľmi ťažké závodné terény, v ktorých zaručujú maximálnu spoľahlivosť pri zachovaní vynikajúcich jazdných parametrov.

ZMES:

CRX - Arbon RACE EXTREME LIGHT

Je zmes obsahujúca aktívne sadze. Vďaka nim má vysokú štruktúrny pevnosť, zvýšenú odolnosť proti obrušivosti, výbornú adhéziu a záberové vlastnosti s nízkym valivým odporom. Hustota je 1,02 g / cm3. Svojimi vlastnosťami je určená predovšetkým pre plášťa na bicykel pre závodné účely.

 

 

 

 

 

 

Plášť / Duša
Plášť
Rozměr v milimetrech
62 - 622
Rozměr
29 x 2,45
Váha - g
780
Technologie
TSS + TEXTRA
Směs
CRX
Barva bočnice
Black
Konstrukce
Tubeless Supra
Úroveň
Elite level
TPI
127
Huštění - kPa
350
Zatížení - kg
140
Určení
MTB
Průměr pláště
29
Kontaktujte nás!