Vítězné tažení na pláštích Mitas Scylla Textra

Dne 10. 4. 2016 proběhl již 26 .ročník závodu horských kol v Řepích, který se jede jako nejvyšší soutěž v české republice, tedy Český pohár. Týmy MITAS na něm zažily historicky ojedinělý sportovní výsledek. Za extrémně nepříznivého studeného jarního počasí, ve kterém je kvalita plášťů důležitější než kdy jindy, se jelo na XCO okruhu v pražských Řepích. Mimochodem duchovní otec okruhu XCO v Řepích Viktor Zapletal zde pomohl svými zkušenostmi vybudovat náročnou trať adekvátní tratím XCO ve světových pohárech. Chce  tak připravit nejlepší české bikery a bikerky na účast na světových kolbištích.

Prvenství ve třech ze čtyř nejprestižnějších kategoriích získal SRAM MITAS TREK UCI TRADE TEAM podporovaný značkou MITAS. V kategorii ELITE MEN v konkurenci téměř 70 elitních bikerů  zvítězil Jan Škarnitzl a získal zároveň skalp druhého v pořadí Jana Vasala v souboji o nominaci na LOH 2016  v Riu de Janeiru.  „Brnknul jsem si o strom a letěl do lesa a myslel, že je vše v háji. Ale potom jsem za to vzal a v jednom stoupání poodjel „ řekl nám v cíli nesmírně vyčerpaný, ale šťastný tovární jezdec MITAS a uzavřel konstatováním: „Bylo to těžký nesmírně náročný „ .

Kategorii ELITE WOMEN vyhrála talentovaná teprve 18 letá  Jana Czeczinkarová, která nadělila minutové odstupy slavnějším starším bikekrám, mezi kterými byly např. Janka Kessag Števková ,Karla Štěpánová , Jitka Škarnitzlová nebo Tereza Huříková Němcová.

Kategorii JUNIORŮ vyhrál teprve sedmnáctiletý Josef Jelínek a potvrdil, že jeho vítězství v cyklokrosovém poháru TOI TOI CUP 2015 nebylo náhodné. Způsobem start – cíl bez jediné technické chyby celý závod dominoval a nechal za sebou celé startovní pole.

Medaile získali také jezdci dalšího teamu s podporou MITAS ze stáje ELEVEN MERCEDES MITAS. Zejména prvenství Ondřeje Zeleného v kategorii MASTERS bylo vybojováno v nabité konkurenci.

Všechna vítězství  a „bedny“ továrních jezdců MITAS byla vybojována na pláštích MITAS SCYLLA 29x2,25 v provedení s technologií TEXTRA.Celkem jsme při závodním víkendu Českého poháru XCO napočítali pět pódiových umístění pro značku plášťů MITAS. Všem našim závodníkům děkujeme a blahopřejeme.