Veľká gratulácia patrí ďalšiemu majstrovi sveta Vojtěchovi Ludvíkovi. Český jazdec MTBO Vojtěch Ludvik získal na Majstrovstvách sveta v MTB v orientačných pretekoch 2019 v dánskom Ebeltoft zlato. Doplnil tak mimoriadne úspešnú českú medailovú žatvu na tomto šampionáte. Nás mimoriadne teší, že ho k cennému kovu doviezli naše plášte Mitas Scylla 29 x 2,25 Textra.


Od začiatku pretekov Vojtěch Ludvík najmenej chyboval, hoci po závdoě priznal, že na mapovo veľmi náročnej trati v lesoch národného parku Mols Bjerge sa mu tiež chyba nevyhla. Na MTBO trati ho čakalo 31 kontrol a pri ideálnej voľbe trasy merala 11,3 kilometra. Nakoniec Vojta Ludvík profrčel cieľom na mitaskách s náskokom 44 sekúnd.


Svoj prvý svetový titul komentoval takto: '' Bol to jeden z najťažších MTBO kurzov, aké som kedy jazdil. Urobil som jednu chybu na mape a stratil som 30 sekúnd, ale inak som mal jasný závod. Som veľmi spokojný so svojimi plášti Mitas Scylla, ktoré mi pomohli prejsť trať bez defektu alebo nejakého karambolu! "


MTBO je moderná a stále populárnejšia závodná disciplína. MTBO čiže mountain bike Orienteering čiže orientačné preteky na horských bicykloch sú, ako názov napovedá, obdoba orientačného behu na horských bicykloch. Sadnete na bicykel, dostanete mapu a idete. Čím rýchlejšie tým lepšie. Máte za úlohu prejsť kontrolnými bodmi a to ľubovoľným postupom. Vlastne je to "rýchlostná cykloturistika". My v Mitase sme radi, že naše plášte odvádzajú dobrú službu v ďalšej bajkové disciplíne a držíme orientačné horské cyklistike palce!