Mitas je ofiálny partner Svetového pohára a preteky v NMNM boli opäť najlepší

Už 9. rokom si usporiadateľský tím Svetového pohára horských bicyklov v Novom Meste na Morave obhájil trofej pre bezkonkurenčne najlepšie preteky sezóny v disciplíne cross-country.

Je skvelé, že usporiadateľský tím si túto trofej drží už od začiatku svojho pôsobenia v seriáli Svetových pretekov a to od roku 2011. Len v roku 2016 sa na Vysočine nekonal Svetový pohár, ale Majstrovstvá sveta, ktoré však líniu trofejí neprerušilo. A my s celým tímom Mitas sme tohto kolotoča pretekov a toho novomestskeho najmä hrdú súčasťou..

Na čo sa môžete tešiť v roku 2020? Sledujte web mtbnmnm.cz a profil facebook.com/mtbnmnm/, aby ste o nič neprišli!

V dňoch 22.-24.5.2020 sa o kvalitách tohto závodu môžete ísť presvedčiť sami a nezabudnite v Novom Meste na Morave navštíviť tiež Mitas centrum priamo v pretekárskom areáli.  

A tu sa môžete pozrieť na výsledky závodu v roku 2019

SP horských bicyklov 2019 Nové Mesto na Morave, Česká republika - program, výsledky
Kategórie Dátum a čas Výsledky
XCC ženy 24. 5., 18:00 1. Woodruff (USA) 22:08
2. Last (GBR) 22:16
3. Neff (SUI) 22:16
17. Čábelická (CZE) 22:23
26. Štěpánová (CZE) 22:30
XCC muži 24. 5., 18:45 1. Van der Poel (NED) 20:49
2. Marotte (FRA) 20:49
3. Avancini (BRA) 20:50
11. Cink (CZE) 20:54
15. Škarnitzl (CZE) 20:55
XCO ženy U23 25. 5., 11:00 1. Batten (USA) 1:13:38
2. Eibl (GER) 1:14:06
3. Stigger (AUT) 1:14:58
22. Neumanová (CZE) 1:22:11
33. Czeczinkarová (CZE) 1:23:52
39. Sásková (CZE) 1:25:21
XCO muži U23 25. 5., 13:00 1. Dascalu (ROU) 1:14:24
2. Colombo (SUI) 1:14:25
3. Andreassen (DEN) 1:14:34
53. Jelínek (CZE) 1:21:12
82. Jirouš (CZE) 1:24:23
XCO juniorky 25. 5., 15:00 1. Fossesholm (NOR) 1:02:43
2. Wiedmann (AUT) 1:04:21
3. Pedersen (DEN) 1:04:34
12. Mišoňová (CZE) 1:07:54
18. Holubová (CZE) 1:09:49
21. Vaverková (CZE) 1:10:27
23. Kadlecová (CZE) 1:10:54
30. Štefanová (CZE) 1:12:18
36. Obořilová (CZE) 1:14:38
39. Prchalová (CZE) 1:16:28
XCO juniori 25. 5., 17:00 1. Aldridge (GBR) 1:04:44
2. Baumann (SUI) 1:05:16
3. Malezsewski (BEL) 1:05:22
26. Elčkner (CZE) 1:10:02
32. Sáska (CZE) 1:10:26
42. Šulc (CZE) 1:11:36
43. Kučera (CZE) 1:11:40
50. Tlamka (CZE) 1:12:48
61. Hladík (CZE) 1:13:54
65. Ponížil (CZE) 1:14:25
71. Marek (CZE) 1:16:41
XCO ženy Elite 26. 5., 10:20 1. Courtney (USA) 1:27:31
2. McConell (AUS) 1:28:07
3. Smith (CAN) 1:28:13
22. Čábelická (CZE) 1:32:29
23. Štěpánová (CZE) 1:32:35
XCO muži Elite 26. 5., 13:35 1. Van der Poel (NED) 1:21:54
2. Schurter (SUI) 1:22:13
3. Flueckiger (SUI) 1:23:47
5. Cink (CZE) 1:24:06
32. Škarnitzl (CZE) 1:27:37
40. Vastl (CZE) 1:28:09
78. Paprstka (CZE) 1:31:52
79. Vobecký (CZE) 1:31:57