Jeseň je ako stvorený pre skvelé cyklocrossové jazdy. Svižná jazda lesom, drsným terénom, bahnité cestami a ako bonus nepriaznivé poveternostné podmienky. Na to sa teší snáď každý cyklocrossař. A my Vám radi predstavíme, tie najlepšie plášte pre cyklokross, aké v ponuke máme.

Pre výber správnej pneumatiky je potrebné si ujasniť, či brázdite naozaj drsný terén či len nerovné cesty alebo bude pneumatika využívaná aj na spevnené cesty. Predstavujeme vám 3 základné druhy plášte, ktoré sú samozrejme ponúkané v mnohých rozmeroch.

Ak teda patríte do skupiny cyklocrossařů, ktorí z obľubou svištia tým najťažším bahnitým terénom a za nepriaznivých poveternostných podmienok, môžeme so všetkou istotou povedať, že tou najlepšou voľbou sú cyklokrosovom plášte typu X - SWAMP.

Materiál týchto pneumatík je vysoko flexibilny a dokáže sa s istotou prispôsobiť akémukoľvek terénu. Navyše sú vybavené aj technológiou WELTEX, ktorá zaisťuje vysokú životnosť plášťa.

 

Mitas X - FIELD je cyklocrossový plášť, ktorý je vďaka hustejším a pritom menej osadeným dezénom určený do ťažších podmienok. Je to najväčší univerzál medzi plášťami pre cyklocross. Rovnako ako plášť X - SWAMP je vybavený technológiou WELTEX pro zaručenie vysokej životnosti a navyše sa môže pochváliť CRX light compound zlúčeninou pre skvelú ovládateľnosť v teréne aj na spevnené ceste.

Pre drsný, ale aj rovinatý terén je tou najlepšou voľbou cyklocrossový plášt X - ROAD. Rovnako, ako jeho vyššie uvedení vrstovníci, sa môže pochváliť technológiou WELTEX aj CRX light compound zmesí. Dezény má uložené tak, aby zabezpečili stabilitu aj pri veľkom náklone, bez toho, aby prišiel o svoj veľmi nízky valivý odpor.

Navyše sa môžete tešiť, pretože v roku 2020 bude v ponuke nová veľkosť tejto štrkové pneumatiky. Mimochodom nový katalóg velo Mitas pre budúci rok už je k stiahnutiu tu.

,, Obujte'' svoj cross do ideálneho plášťa pre dokonalý zážitok s jazdy.