Onedlho sa opäť budú konať preteky CAPE EPIC. Hovorí sa o nich, že sú jedným z najdrsnejších a najbolestivejších závodov a tiež, že sa na štarte schádza tá najväčšia konkurencia v pretekoch horských bicyklov. Africká legenda je opäť tu. České plášťe Mitas budú ako partner pretekov opäť u toho a Scylla Top Design 29 x 2,25 Textra bude v hlavnej úlohe ako oficiálny plášť závodu.

Na tie najlepšie jazdce sveta čaká v Juhoafrickej republike 8 dní, 647 kilometrov a 15500 metrov výšky stúpania. To je plán závodu na rok 2020. Divoký a neskrotný závod, vrchol pretekov na horských bicykloch, závod ktorý z pretekárov dostane všetko. Sedemnásty (17.) ročník pretekov bude výzvou pre všetkých a odmení predovšetkým tých, ktorí budú najlepšie pripravení duševne i kondične. A my sme zvedaví, ktoré pozície obsadia naše plášťa Scylla Top Design 29 x 2,25 Textra. Prajeme všetkým, ale českým a slovenským jazdcom najmä. 
 
Zoznam registrovaných pretekárov nájdete priamo na stránkach CAPE EPIC. Zatiaľ bohužiaľ nie je žiadny slovenských pretekár registrovaný,.za Českú republiku sa na štart postaví:

TEAM FUTURE CYCLING-NORTHWAVE

Kristián Hynek ve dvojici s Martinem Soškem

TEAM WILIER 7C CBZ 3

Ital Massimo Debertolis ve dvojici s Ondřejem Fojtíkem

TEAM ZEPHYR

Američan Kenton Girty ve dvojici s Lukášem Roubíčkem

TEAM GAPP SYSTÉM CABTECH

Jan Gabris ve dvojici s Radimem Novotným

TEAM MITAS GHOST

Jan Malíř ve dvojici s Vojtěchem Zemanem

A teraz tá najdôležitejšia informácia, závod CAPE EPIC sa v roku 2020 bude konať v dátume 15.-22.března. Zaujímavosti zo závodu prináša každý deň ofificální web Absam Cape Epic 2020 a ako to dopadlo sa samozrejme dozviete aj u nás na eshopu Mitas.
 
A na záver informácie, v ktorých oblastiach bude možné tento rok jazdca Cape Epic zahliadnuť:

CAPE TOWN – Prolog

CERES – 1 etapa, 2 etapa

TULBAGH – 2 etapa, 3 etapa, 4 etapa

WELLINGTON – 4 etapa, 5 etapa, 6 etapa, 7 etapa

VAN DE VIE IN PAARL – 7 etapa

Podrobný plán trasy nájdete na oficiálnych stránkach Absam Cape Epic 2020 tu.