Často sa stretávame s otázkou, "Ako široký plášť môžem použiť ..." Samozrejme je kritériom stavba kostry bicykla, teda aby sa Vám koleso bezpečne točilo v ráme bicykla. Svoje pravidlá má aj určenie šírky plášťa podľa šírky ráfika.
 
Pripravili sme pre Vás prehľadnú tabuľku na obrázku nižšie. Táto tabuľka vychádza z normy ETRTO a nemožno ju brať ako jediné dogmu. Určite Vám ale môže pomôcť pri rozhodovaní aký veloplášťov (VLP) zvoliť pre Vašu šírku ráfika.
Tabuľka - prehľad šírky plášťov na bicykel a ráfikov na bicykel
  • V prvom riadku sú hodnoty šírok ráfika (hodnoty s písmenom C)
  • V prvom stĺpci sú potom šírky plášťov v mm.

Rozměry ráfků na kolo

Pri nákupe plášťa sa riaďte rozmerom v milimetroch ETRTO, ktorý nájdete na každom detaile produktu v záložke Parametre a tiež v každej kategórii v parametrickom filtre.
 
Napríklad rozmer v milimetroch ETRTO  50 - 622 znamená 50 mm šírka plášťa, 622 mm pätnej priemer plášťa - ráfika. Šírku plášťa vyberte práve podľa tabuľky vyššie, pätnej priemer ráfika je uvedený na Vašom pôvodnom plášti, alebo ho môžete zmerať priamo na ráfiku.
 
Samozrejme pamätajte, že jazdíte vždy na vlastné nebezpečenstvo a dodržujte predpisy a pravidlá :-) Zdravý rozum musí zvíťaziť a vozte prilbu! Hlava nie je zbíječka.